Masło Shea - naturalny kosmetyk z Afryki

Masło SheaOlej i masło Shea - naturalne kosmetyki z Afryki.

Coraz więcej osób zaczyna świadomie zwracać się ku temu, co naturalne, a dotyczy to głównie żywienia i kosmetyki. W obu tych kategoriach mieści się olej, masło Shea, naturalny produkt rodem z Afryki.

Masło Shea pojawiło się na naszym rynku kosmetycznym stosunkowo niedawno, ale Afrykańczykom znane jest od lat i używane przez nich również w kuchni.

To, że kosmetyk może być stosowany do celów spożywczych jest dobrym wyznacznikiem jego bezpieczeństwa i jakości w użytkowaniu zewnętrznym. Problemy pojawiają się, gdy w grę wchodzą wszelkie dodatki do naturalnej bazy.

Z tego też powodu, mając do wyboru produkt rafinowane i nierafinowane, lepiej jest wybrać ten drugi - mniej pachnący i nie śnieżnobiały, lecz posiadający więcej składników odżywczych. Dobrze pasuje tutaj porównanie do białej i razowej mąki - to ta druga zawiera to, co najcenniejsze. Oczywiście, sposoby rafinacji są różne. Niektóre produkty rafinowane są bez dodatków chemikaliów, jednak nawet jeśli do procesu oczyszczania używa się samej wody, wypłukuje ona również składniki odżywcze.

Masło Shea zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, zestawy witamin E i F. Głównym efektem jego stosowania jest natłuszczanie, nie nawilżanie skóry. Nie sprawdzi się więc, jeśli potrzebujemy zamiennika codziennie stosowanego kremu na twarz lub balsamu na ciało. Jeśli chcemy stosować go na całą twarz, należy robić to co kilka dni (tylko w wypadkach cery bardzo suchej można to robić codziennie).

Masło Shea pomoże zregenerować twardą i wysuszoną skórę (dobre na łokcie i kolana) wzmocni i poprawi wygląd skórek i paznokci, szybko wyleczy spierzchnięte wargi. Świetnie sprawdza się w roli ochronnej przed wiatrem, deszczem, słońcem i mrozem, dlatego możemy stosować go zamiast olejku do opalania, nałożyć na twarz przed wyjściem na narty czy smarować nim narażone na zimno dłonie zimą. Możemy używać go do masażu i spokojnie stosować u naszych dzieci, dostarczając im dodatkowo wielu cennych witamin.

Dla osób z cerą tłustą i mieszaną, masło Shea sprawdza się głównie w roli ochronnej - zimą chroni przed mrozem a latem przed słońcem. Dla osób z cerą suchą jest kosmetykiem bardziej uniwersalnym i zdecydowanie częściej stosowanym.

Ocena: 5.0

Komentarze