Przegląd najciekawszych prezentów dla seniora

Prezent dla senioraObdarowywanie prezentami bliskich jest bardzo przyjemne. Niestety sprawienie komuś miłej niespodzianki jest niełatwym zadaniem. Skala trudności w znalezieniu interesującego prezentu wzrasta wraz z wiekiem osoby, której chcemy podarować ów prezent. Dzieci na przykład są bardzo wdzięcznymi odbiorcami prezentów, ponieważ każda zabawka spotyka aprobatę. Z czasem poszukanie czegoś oryginalnego graniczy z cudem.

Świat galopującego konsumpcjonizmu sprawia, że dogadzamy sobie prawie na każdym kroku i tym samym odbieramy szansę najbliższym na sprawienie nam przyjemności i podarowanie czegoś, czego jeszcze nie mamy i o czym marzymy. Z racji poważnego wieku naszych najbliższych zdarza się nam idąc po najmniejszej linii oporu wybierać specyfiki z aptecznej półki mające dodać wigoru i energii. Biorąc pod uwagę, że osoby starsze z reguły znajdują się pod stałą opieką lekarzy specjalistów i przyjmują już leki należy zastanowić się przed wyborem takiego podarunku. Chcąc im dogodzić możemy najzwyczajniej w świecie zaszkodzić obdarowując suplementem diety, bowiem nie mamy wiedzy na temat reakcji przyjmowanych leków z danym produktem farmakologicznym. Ot choćby zawarty w różnego rodzaju tonikach dla polepszenia witalności i kondycji, o czym mówią reklamy cukier, może być szczególnie groźny dla diabetyków. Jeżeli nie mieszkamy razem to nasza wiedza o stanie zdrowia takich osób może być niepełna. Należy też wziąć pod uwagę, że bliska nam osoba zawierzając naszej dobrej woli będzie bez namysłu zażywać specyfik bez uprzedniego przestudiowania treści ulotki. Zresztą bez względu na wiek mało komu chce się wczytywać w farmakologiczny bełkot, lepiej zaufać intuicji lub zawierzyć reklamie. Biegający osiemdziesięciolatek z szerokim uśmiechem na twarzy po zażyciu cudownego toniku czasem zwiedzie najbardziej przezornego, bo taka jest siła dzisiejszej reklamy. Cudowne maści na bóle stawów? Należy spojrzeć prawdzie w oczy i stwierdzić, że nie ma złotych środków! Decydując się mimo wszystko na produkt z apteki poprzedźmy dokonanie zakupu wywiadem z osobą, którą chcemy obdarować, a potem omówmy właściwości i przeznaczenie produktu z farmaceutom. Jeżeli udało mi się odwieźć od zakupu suplementu i słusznie, to przedstawiam kilka o niebo lepszych propozycji.

Osoby starsze coraz lepiej odnajdują się w nowinkach technicznych. Smartphone, w którego ustawieniach możemy na przykład powiększyć rozmiar czcionki ułatwi naszym seniorom korzystanie z niego, w tym pisanie wiadomości tekstowych oraz odczytywanie tych otrzymanych. Samo-sprzątający odkurzacz będzie doskonałym prezentem dla seniorki, której trudność sprawia schylanie się i dźwiganie ciężkiego odkurzacza. Może czas na nowy sprzęt do odtwarzania muzyki, a przy tym na nową płytę z ulubionymi przebojami z lat młodości.

Musimy myśleć innymi kategoriami. Sędziwy wiek to już nie jest laska, włóczka i bujany fotel. Seniorzy coraz częściej wiodą bardzo aktywne życie, bo mają na to czas. Są to osoby ciekawe świata, mające na tyle dużo energii i chęci, żeby się rozwijać i jeszcze coś osiągnąć. Dobra książka - czemu nie. Jednak bilety do teatru albo kina sprawią, że wyrwiemy z domu starszą osobę, która często w nim pozostaje, bo nie ma celu żeby z niego wyjść. Zachętą do podróżowania będzie atlas z bogato ilustrowanymi miejscami choćby w najbliższej okolicy, o których ktoś nie słyszał, a znajdują się w zasięgu ręki. Dla osób, którym zdrowie pozwala na intensywniejszy ruch dobrym podarunkiem okaże się sprzęt sportowo - rekreacyjny taki jak rower, czy kijki do nordic-walkingu, hantle, duża piłka gimnastyczna lub też wysokiej jakości strój sportowy zapewniający komfort podczas ćwiczeń.

Szczęśliwym działkowcom i posiadaczom ogrodów przydadzą się akcesoria ogrodnicze, a także cebule kwiatów, których ceny bywają wysokie. Z racji wysokości rent i emerytur nie każdy może sobie na nie pozwolić, bowiem są ważniejsze wydatki. Miłośnik kwiatów będzie nam niezmierni e wdzięczny za tego typu podarunek. Pamiętajmy, że taki prezent najlepiej podarować wraz z początkiem roku, kiedy za oknem brakuje jeszcze oznak wiosny. Pozwoli to nastroić seniora i zaplanować mu prace w ogrodzie. W ten sposób sprawimy, że senior z miłą chęcią spędzać będzie czas na świeżym powietrzu, co będzie korzyścią dla jego zdrowia. Jeżeli jest już mowa o ogrodach to przydałby się wygodny fotel, a może mały zestaw mebli ogrodowych? Seniorzy stworzą sobie azyl i miejsce do wypoczynku, a przy tym może i my skorzystamy goszcząc na działce? Prezenty osobiste cieszą jednak najbardziej z racji tego, że są przypisane tylko jednej konkretnej osobie i nie mogą korzystać z nich inni domownicy, jak byłoby to w przypadku mebli ogrodowych, choć wcale nie oznacza to, że jest to zły wybór.

Wszystko zależy od danej osoby. Kobiety lubią o siebie dbać w każdym wieku. Perfumy, kosmetyki będą idealne. Zanim jednak je kupimy wemknijmy się podstępnie do łazienki i sprawdźmy jakie dana osoba lubi kosmetyki. A to wszystko z uwagi na wrażliwość skóry lub po prostu przyzwyczajenie. Starsi ludzie nie lubią eksperymentować na sobie. Kupmy flakon kończących się, ulubionych perfum, a sprawimy dużą przyjemność osobie obdarowanej.

Jeżeli chcemy obdarować słabo sytuowanego emeryta lepiej wybrać przydatne rzeczy typu kawa, herbata bądź czekoladki, zakładając że nie ma przeciwwskazań do ich jedzenia lub inne produkty codziennego użytku. Sprawi to, że nie będą skrępowani otrzymanym, prezentem o dużej wartości pieniężnej oraz zobowiązani do odwzajemnienia przy najbliższej okazji. Paczka ze smakołykami, których sami nie mogliby sobie kupić sprawi im nie małą przyjemność. Pod żadnym pozorem nie dajmy się zwieść stwierdzeniu, że nic nie chcą i nic nie potrzebują. Każdy tak mówi, ale z pewnością każdy cieszy się z gestu tak jak my ze sprawiania komuś przyjemności. Korzyść jest obopólna.

Ocena: 5.0

Komentarze